O Prague Food Festivalu toho bylo napsáno již hodně, ať již ve „velkých“ médiích, na soukromých webech (převážně různé blogy), v diskusích… sám jsem se chystal vyrazit na ochutnávku ještě v sobotu nebo v neděli (pár podniků mne opravdu lákalo), byť atmosféra celé akce nebyla nijak zářná. Ale jídlo jsem si přeci jen užil. Trochu mne nahlodala informace od Dyžona, že na vstupenky se čeká fronta a pouštějí třeba až za dvě hodiny od příchodu. A definitivně mi rozhodování ulehčila SMS, že v 18:15 dorazí před pár týdny objednané jehně. Celé, čerstvě poražené. Sbohem Prague Food Festivale, čeká nás jehněčí týden!
A co jehněčího nás tedy čeká? Večer se budou grilovat žebírka, v týdnu připravíme klasické marocké kefty s tomatovou a mátovo-jogurtovou omáčkou (určitě přihodím celý recept). Co provedeme se svíčkovou a kusem kýty opravdu netuším (tip vítán!), ale ledvinky a jatýrka asi jen tak předkrmově osmahneme. Kosti vyvaříme a zredukujeme, nic nepřijde nazmar. Ale jako první testík masa proběhla konzumace „medailonků“. Bez marinování, jen před osmahnutím lehce potřeno směsí čtyř hořčic (dijonská, klasická plnotučná, medová, kremžská), oleje a tymiánu. Podáváno se šťouchanými bramborami (trochu mléka a másla) báječný úvod do jehněčího týdne. Vřele doporučuji vyzkoušet. Nic komplikovaného, žádné experimenty s flambováním brandy a jiné chutňoučké věci, jen rychle a jednoduše připravené mladé maso s jeho čistou, jemnou chutí, mírně zvýrazněné pikantnější hořčicí.
Snadno dostupný vinný tip (nejen) k jehněčímu: Košer Pinot Noir výběr z hroznů ročníku 2003 v podání Českého vinařství Chrámce. Snadno seženete například v Tescu, víno má ještě dlouhou cestu před sebou, aromatický profil zatím jen „naznačuje“, co tato vína umí (pokud se jen přiblíží ročníkům